admin

Terapia rehabilitacyjna w domu – innowacyjna usługa dla pacjentów
Kto korzysta z domowej rehabilitacji?
Na pewno są to osoby, które potrzebują specjalisty, bo doznały jakichś urazów czy chorób, które miały wpływ na ich kondycje oraz sprawność fizyczną.

Domowa rehabilitacja jest oferowana przez osoby, które są specjalistami w zakresie fizjoterapii oraz z zakresu- neurologiczna kinezyterapia w zależności od
choroby choćby- dyskopatia czy mózgowe porażenie dziecięce. Osoby takie w wybitnie wielu sytuacjach dojeżdżają do pacjenta do jego domu. Właśnie dlatego dla wielu osób jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nie muszą się oni wtedy fatygować oraz jechać do gabinetu rehabilitacyjnego. W niezmiernie wielu sytuacjach są to osoby, które nie są w stanie opuścić swojego domostwa w Gdańsku Jasień lub Kokoszki lub w Sopocie Górnym i Sopocki Las, właśnie dlatego masazysta musi do nich dojść.
W ramach domowej rehabilitacji oferuje się pomoc też w Gdyni Leszczynki,Orłowo w różnych schorzeniach oraz problemach z zakresu reumatologii oraz ortopedii. W znaczącej liczbie przypadków w warunkach domowych odbywa się rehabilitacja dzieci po dystrofii mieśniowej.

O ile rodziców stać na pomoc takiego profesjonalisty i pragną z niej skorzystać, to nie ma ku temu najmniejszych przeszkód. W wielu sytuacjach rehabilitacja w domu jest zapewniana jednostkom, które przeszły udar mózgu. Wielu z nich, ażeby wrócić do stanu sprzed udaru, potrzebuje specjalistycznej pomocy. Tutaj w grę wchodzi nie tylko i wyłącznie usprawnienie sparaliżowanej części ciała. W pewnych momentach udar mózgu pozostawia trwałe ślady na innych obszarach funkcjonowania człowieka. Osoby po udarze mogą mieć dylematy z mówieniem, jedzeniem czy kojarzeniem. Rehabilitacja po udarze mózgu może przebiegać na wielu płaszczyznach. Nie w każdym przypadku ze stuprocentową pewnością dochodzi do uszkodzeń w kilku obszarach. Nieraz w wyniku udaru tylko jeden z nich zostanie uszkodzony. Od stopnia tego uszkodzenia zależy to, jak długo oraz jakimi sposobami musi być prowadzona rehabilitacja. W znaczącej liczbie przypadków po opuszczeniu szpitala ludzie funkcjonują normalnie, a niekiedy konieczna jest wielomiesięczna terapia, by wrócili oni do siebie. Niektóre zmiany są nieodwracalne oraz nawet rehabilitacja ich nie cofnie. Domowa rehabilitacja zalecana jest osobom, które miały operacje ortopedyczne. Tylko specjalne ćwiczenia zezwalają im powrócić do stanu zupełnej sprawności. Dopiero rehabilitacja decyduje o efekcie operacji.

Więcej informacji na stronie: ncfproject.org/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1871639