Samochód zastępczy

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą radość uczestniczenia w kolizji drogowej. Ludzie, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje co najmniej niewielka stłuczka. Problemem jest nie tylko zniszczenie samochodu, niemniej jednak głównie strata czasu, jaka wiąże się co najmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą samochody. Pal sześć o ile uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować w trakcie krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W ogromnej liczbie przypadków jednakże samochód wymaga bardziej niełatwych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na kilka dni,

Jeżeli już nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest potrzebny codziennymi. Mając ponieważ bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych na przykład. z dojazdem do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z otrzymaniem samochody zastępczego zobowiązujemy się do stosownego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są w większości przypadków wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy lub z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. O ile wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Zakliczyn.