admin

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choćby mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie doskonale z taką sytuacją i kości bardzo szybko się zrosną, to jednakże naprawdę nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób, może to spowodować trwałe kłopoty w układzie kostnym.

Warto pamiętać, że nie wszystko jest takie niewątpliwe na 1szy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się świetnie lub nie najlepiej i w tym drugim przypadku będzie trzeba wytworzyć ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Niemniej jednak jednakże leczenie po złamaniach zna także stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, ale po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można uzyskać pełnej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko i wyłącznie kość jest nie najlepiej zrośnięta, niemniej jednak także pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć konieczne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Brzeźno lub Chełm lub też w Gdyni Wzgórze św.Maksymiliana i Redłowo lub też w Sopocie Górnym, dobrej fizykoterapi po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w przypadku złego zrośnięcia się kości, czyli w przypadku jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Dobry terapeuta rehabilitacyjny idealnie zdaje sobie z tego sprawę, istotne jest więc abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Kinezyterapeuta dziecięcy jest osobą, która nie tylko i wyłącznie idealnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak również poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób bardzo ciekawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak wiemy dzieci nie doceniają robić czegoś, co wymaga od nich sporo wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje radości. Dlatego też zadbajmy o to ażeby zapisać dziecko do takowej osoby, która ma dobrą opinię i wiele lat doświadczenia w pracy.

Więcej informacji na stronie: naszarehabilitacja.pl/a,96,rehabilitacja-kolana.html