Ból krzyża – fizjoterapia Mokotów

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeżeli dolegliwości utrzymują się stale, należy skontaktować się ze specjalistą. Jest to ważne szczególnie wtedy, jeżeli cierpimy ponadto na choroby stawów lub osteoporozę. Bóle pleców mogą być wówczas oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeżeli już nie jest to aż tak poważne, lekarz może zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Oprócz przebycia odpowiedniej terapii, należy dowiedzieć się, co możemy zrobić we własnym zakresie dla naszego zdrowia. W zdecydowanej większości przypadków przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Ma możliwość nadal siedzisz za biurkiem lub stoisz wykonując wiele czynności? To najczęściej jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta na pewno pomogą, niemniej jednak nie zlikwidują samego problemu. Specjalista powinien udzielić nam informacji, jak leczyć ból pleców własnymi siłami (bóle krzyża). Wymaga to zwykle niewiele pracy, ale konieczna jest systematyczność. Kilka zwyczajnych ćwiczeń można wykonywać wręcz w czasie przerwy w pracy. To na 100 procent pozwoli odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia ma możliwość pomóc nam też wówczas, kiedy bóle pleców są wynikiem kontuzji podczas uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najbardziej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można korzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina nadal niedoceniana, tymczasem ma możliwość znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij także: Scenografia wykonanie oraz dodatkowo meble kuchenne na wymiar Zielonka.